+380952771199

Наши
новости

Наші
новини

Важливо знати.
События нашей компании, актуальная информация
Події нашої компанії, актуальна інформація

Очищення зерна – особливості та види

10,03,2021

Очищення зерна

доступна послуга після збирання врожаю, необхідна виділення великої і дрібної домішок із загальної маси зерна. Очищення будь-якого зерна обов’язково застосовують перед заготівлею або зберіганням продукції. З кожним роком спостерігається збільшення попиту на послуги з видалення насіння карантинних рослин, щоб уникнути ризиків, пов’язаних з експортом продукції.

Необхідна якість зерна – переважно великі
компанії дотримуються стандартів якості за ГОСТом для заготівлі та зберігання продукції. Але не рідко трапляються індивідуальні вимоги до якості продукції, які викликані особливими умовами договору. Як правило, закупівельна ціна чистішого товару вища, що виправдовує додаткові витрати.

Первинне очищення зерна

в більшості випадків достатня для приведення сировини у норму під стандарти ГОСТу, які застосовують на елеваторах та портах. Це нескладний вид підробітку зерна, який виконується на решето-очисних машинах та повітряних сепараторах. Перевага такого очищення: низька собівартість, висока швидкість та доступність. Основна маса домішки відокремлюється швидко, складається з органіки та дрібного пилу. Сміттєва домішка, що містить насіння карантинних рослин, вимагає правильної утилізації, для запобігання її поширення. Такий вид відходів підприємство Ванаков утилізує шляхом знищення у печах. За внутрішньою статистикою, підприємство ТОВ Ванаков, за 2020 рік, виконало первинне очищення давальницької сировини обсягом 3680 тонн. За допомогою діаграми можна виділити основний попит щодо певних культур:

  • Соняшник – 835т
  • Соя – 710т
  • Просо – 660т
  • Ріпак – 360т
  • Горох – 310т
  • Ріпак – 310т

Вторинна очистка зерна

має на увазі глибоке очищення, з чистотою продукції не менше 99,95%. Часто доводиться працювати з важко-віддільною домішкою, яку неможливо прибрати звичайним способом. Для цього використовуються гравітаційні столи (вібро-стіл), повітряні та оптичні сепаратори (фото-сортекс). Сучасне обладнання досягло такої високої технології на рівні «інтелектуального сортування», налаштування якої виконується за допомогою комп’ютерної програми у кольоровому спектрі та параметрами геометричної форми сировини.

За минулий рік, необхідність у вторинному очищенні зерна знадобилася клієнтам обсягом 1080 тонн. Близько половини було виконано як доопрацювання посівного матеріалу, решта для індивідуальних вимог постачання на експорт та внутрішніх заводів України.

  • Соняшник (кондитерський) – 520т
  • Ріпак – 240т
  • Насіння кавуна – 135т
  • Льон – 50т
  • Пшениця – 30т

Обсяг наданих послуг із очищення зерна за 2020 рік становив 9,7 тис. тонн. Основний попит припав на первинне очищення зерна – 3,7 тис. тонн. Калібрування продукції становила 2,2 тис. тонн, основна частина якої це кондитерський соняшник. Вторинна очистка зерна, тобто глибока очистка гравітацією (вібростолом) і фото-сортексом знадобилася для 1’080т.

До кожного виду робіт є своя сезонність. Первинне очищення користується популярністю в момент збирання врожаю, коли вторинне може виконуватись протягом року. Перевантаження зерна переробкою, але останнім часом збільшується попит. Основною причиною замовлення послуги є дотримання габаритних норм перевезення – поділ вантажу на кілька машин через ваговий контроль. При збиранні врожаю з поля, продукція неоднорідна, що завантажується, з’являється ризик перевищення якісних показників – це є другою основною причиною замовлення послуги перевантаження зерна.

Вернуться Повернутись

Дякуємо!

Ми з вами зв'яжемося

Спасибо!

Мы с вами свяжемся